Historia marki isla®

Isla jako produkt medyczny na rynku istnieje już od ponad 150 lat. Twórcą Isli był Karl Philipp Engelhard. Stworzył on w 1860 roku pastę Isla-Moos. Jednak historia Isli jest nieco dłuższa.

Wyciąg płucnicy islandzkiej (łacińska nazwa) stosowany był już od starożytności. Porost islandzki działa powlekająco i osłaniająco na drogi oddechowe. Dzięki swoim właściwościom Cetraria islandica jest stosowana w wielu różnych schorzeniach takich jak stany zapalne i infekcje układu oddechowego, stany zapalne skóry i oczu, choroba wrzodowa, stany zapalne czy nieżyt przewodu pokarmowego.

Duża zawartość wielocukrów i śluzów sprawia, że surowiec wykazuje działanie osłaniające na błony śluzowe górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego. Zmniejsza stany zapalne i chroni przed podrażnieniem.

Maceraty i napary z płucnicy są bardzo wartościowymi preparatami do celów kosmetycznych. Posiadają bowiem właściwości odtruwające, oczyszczające, nawilżające, osłaniające, antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwłuszczycowe i przeciwtrądzikowe.

W Isli skoncentrowano się jednak przede wszystkim na chorobach i infekcjach układu oddechowego.

Isla w obecnej postaci to efekt nowoczesnej fitoterapii, czyli wykorzystania wiedzy na temat otaczających nas roślin, której podstawą są fitochemia, czyli chemia roślin, doświadczalna farmakologia i toksykologia roślin leczniczych oraz farmakologia kliniczna. Isla to wykorzystanie od wieków znanej substancji z gruntowną wiedzą medyczno-farmaceutyczną.

Dzięki temu stosując Islę każdy może być pewien, że otrzymuje produkt bezpieczny, standaryzowany chemicznie, wykonany zgodnie z zasadami dobrej praktyki produkcyjnej (GMP) sporządzony z atestowanych surowców i półproduktów, w odpowiednich warunkach, przez wykwalifikowany personel.

Oznacza to, że każda pastylka Isli to naturalna i skuteczna ochrona gardła

Badania i rozwój

Od ponad 60 Engelhard Arzneimittel prowadzi intensywne i innowacyjne badania których celem poprawa zdrowia.

Biznes

Dostarczając na rynek nasze produkty dobro pacjentów i klientów, ale również wsparcie farmaceutów stawiamy na pierwszym miejscu.

W zgodzie z naturą

Zapewniamy tylko najlepsze surowce i kontrolowany proces ich selekcji w trosce o zdrowie pacjentów.

Wsparcie edukacyjne

Prowadzimy ciągłe szkolenia naszych pracowników, ale także farmaceutów, których celem jest dostarczenie jak najbardziej fachowej wiedzy na temat Isli.

Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej www.prospan.pl oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności, a także w celach marketingowych.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.
Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Salveo Poland sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-761) przy ul. Cypryjskiej 2A, dla której akta rejestrowe pod nr KRS 0000417432 prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie.

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • przekazywania na Twoje życzenie informacji i podręczników, które nie są dostępne na stronie, bezpośrednio na Twój adres e-mail treści.

 

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.

 

Drogi Użytkowniku,

Korzystanie ze strony internetowej www.isla.pl wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody