Czy w życiu zawsze jesteś sam?

Kobiety odegrały ogromna rolę w moim życiu. Wychowana w domu samodzielnych kobiet i ciągle nieobecnych mężczyzn, zawsze bacznie się im przyglądałam.  Byłam ciekawa czy nauczone na pamięć w dzieciństwie: W życiu jesteś zawsze sama – stanie się moją prawdą życiową.

Jane Fonda powiedziała kiedyś podczas jednego z wywiadów: Przyjaźń kobiet bardzo się różni od przyjaźni mężczyzn i jest ona bardzo ważna dla naszego zdrowia. Wy mężczyźni, siedzicie obok siebie i oglądacie sport, samochody lub kobiety. Kobiety siedzą naprzeciwko siebie, twarzą w twarz i są w stanie powiedzieć: Mam kłopoty, potrzebuję Cię, możesz mi pomóc? My wiemy, że jesteśmy wrażliwe i nie boimy się tego…

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Mamy w sobie niesamowitą i wciąż nieodkrytą siłę, o której mówi się coraz więcej w szeroko pojętej przestrzeni publicznej. Mówi się też coraz więcej o tak zwanych drugich stronach medalu, a dotyczy to: sukcesów zawodowych i prywatnych, posiadania dzieci, rodziny, generalnie rzeczy, które przez lata wyznaczały nam szczęście. Mówi się i to bardzo dobrze, ponieważ definicji szczęścia nie ma jeden, a dróg do jego odkrywania jest naprawdę wiele. Całe nasze życie to przecież droga, a nie cel sam w sobie.

Zapraszam Was na rozmowy o rzeczach ważnych dla nas kobiet: o miłości do siebie, innych, zmianach, zawodach i podróżach przez życiowe zakręty. Zapinamy pasy i ruszamy 🙂

P. S. Po latach moja prawda brzmi: w życiu jesteś sam. I sam decydujesz, kogo chcesz mieć blisko siebie. Zdecyduj mądrze.

Z pozdrowieniami

Natalka

Denounce with righteous indignation and dislike men who are beguiled and demoralized by the charms pleasure moment so blinded desire that they cannot foresee the pain and trouble.

Latest Post

Need Any Help? Or Looking For an Agent